В навечерието на 1. ноември учениците и децата от ДГ " Юрий Гагарин ", СУ " Неофит Рилски", ПГ " Христо Ботев " и НЧ "Рила- 1898" се преклониха пред делото на будителите и отправиха своя поздрав към жителите на Община Долна баня!
Будители са всички онези личности, които са съхранили българския дух, просвета и вяра през вековете – писатели, учители, свещеници, революционери и книжовници. Хора, които с перо, слово и дело са пробуждали народа към знание, свобода и самочувствие.
Будителите днес са всички онези, които пазят и развиват духа на нацията!
Пазете умовете и сърцата си будни, следвайте примера на тези, пред които днес се прекланяме!
Честит празник!